Гладити? Легко! З допомогою відпарювача
У чому переваги відпарювача? На що звернути увагу при його покупці? Потрібен він в побуті? Поговоримо про це в нашій статті.
Не так багато знайдеться жінок, із задоволенням займаються процесом прасування одягу. Однак і обійтися без цього неможливо, адже всі ми цінуємо акуратний зовнішній вигляд і свою, і своїх близьких. Тому, раз діватися нікуди, потрібно постаратися хоча б полегшити цю монотонну роботу.
Виробники побутової техніки представляють нам кілька варіантів сучасних рішень цієї проблеми. Один з них – відпарювач. А потрібен він, якщо в кожній родині обов'язково є праска? Адже функції їх практично однакові. Однакові, та не зовсім!
Всім відомо, що звичайний праска використовується для прасування речей, причому виключно на горизонтальній поверхні. На цьому функції праски закінчуються.
Відпарювач ж пропонує нам набагато більше.
Переваги відпарювача перед праскою
Принцип роботи відпарювача полягає у впливі на тканинні матеріали гарячою парою, при якому розгладжуються дрібні складки і заломи. При використанні відпарювача вплив на матеріал відбувається набагато делікатніше. Адже на відміну від праски, де йде зіткнення з розжареною поверхнею, температура пари відпарювача не перевищує 100 градусів. Це означає, що зіпсувати або, як ми говоримо, «спалити» улюблену шовкову блузочку чи штани чоловіка просто неможливо!
Другим неоціненним якістю є те, що при прасуванні з допомогою відпарювача не потрібно розкладати одяг на поверхні. Техніка працює у вертикальному положенні, тобто річ можна просто повісити на тремпель або хоча б на дверцята шафи. Економія простору наявності!
Дуже добре зарекомендував себе відпарювач при прасуванні штор. Адже при його використанні штори можна навіть не знімати з карниза. А кожна господиня знає, як незручно буває розкласти великі довгі штори на прасувальній дошці, особливо якщо вони з струмуючих шовкових матеріалів. З відпарювачем такої проблеми не виникне.
Ще одне незаперечне достоїнство відпарювача оцінять модниці, що люблять прикраси на своєму одязі – рюші, мережива, оборочки. На жаль, дуже часто буває, що ідеально ці елементи на речі видаються тільки в день покупки. Випрасувати їх праскою після прання якщо і можливо, то вимагає довгих і наполегливих зусиль. Відпарювач ж впорається з цим завданням без праці, і ви гарантовано не запізнитеся на побачення!
У тому, що без цього новомодного гаджета нам не обійтися, ми вже переконалися. Тепер розберемося, як вибрати найкращий варіант.
Відпарювачі бувають декількох типів
1. Ручний відпарювач – легкий, компактний, що ідеально підходить для прасування домашніх речей. Щоб уникнути перегріву час безперервної роботи не повинен перевищувати 30 хвилин. Потім потрібно невелику перерву.
2. Вертикальний відпарювач – на корпус кріпиться стійка з вішалкою для одягу та гачком для шлангу з паровим праскою.
3. Професійні – це відпарювачі з високою потужністю і можливістю тривалого часу роботи. Найбільш часто використовуються в магазинах, ательє і салонах одягу.
Недоліки при роботі з відпарювачем
Істотним мінусом відпарювача можна назвати ризик обшпарити парою при необережному поводженні. Тому обов'язково пам'ятати про заходи безпеки та користуватися ним у суворо вертикальному положенні, особливо це стосується відпарювача ручного типу.
На жаль, відпарювач малоефективний при прасуванні речей з щільних матеріалів – драпу, твіду, лляного постільної білизни або скатертин. У цьому випадку без допомоги праски або прасувального преса не обійтися.
Як ми бачимо, техніка, звичайно, не замінює повністю праска, але дуже добре його доповнює. Залишається лише витратити трохи часу, щоб навчитися легко і правильно ним користуватися, і ви отримаєте ще одного незамінного домашнього помічника.